2018, 103 min
27. júna 1976 štvorica ozbrojencov uniesla lietadlo spoločnosti Air France na linke Tel Aviv - Paríž. Medzi únoscami boli dvaja členovia radikálneho Ľudového frontu pre oslobodenie Palestíny aj dvaja nemeckí ľavicoví radikáli z organizácie Revolučné bunky, Brigitte Kuhlmannová (ROSAMUND PIKEOVÁ) a Wilfred Böse (DANIEL BRÜHL), ktorí pristúpili počas medzipristátia v Aténach.
Po štarte prinútili pilotov odkloniť let najskôr do Bengázi v Líbyi, kde načerpali palivo, a neskôr pristáť v Entebbe v Ugande
Po pristáti požadovali výkupné 5 miliónov dolárov a prepustenie 53 odsúdených palestínskych teroristov a bojovníkov väznených v Izraeli. Ak by neboli ich podmienky splnené, plánovali zabíjať rukojemníkov. Po pristátí lietadla v Entebbe únoscov podporil ugandský diktátor Idi Amin.
Izraelská vláda odmietla vyjednávať. Namiesto toho postavila špeciálne vojenské komando, ktoré začalo pripravovať operáciu na záchranu rukojemníkov nazvanú tiež ako operácia Blesk.
Po dlhých prípravách vyslala Izraelská vláda do Ugandy elitné vojenské komando, aby prepadlo letisko v Entebbe a oslobodilo rukojemníkov. Operácia Entebbe známa tiež ako Operácia Blesk šokovala svet a bola jednou z najväčších a najnákladnejších záchranných misií v histórii.
V júni 1976 bolo unesené dopravné lietadlo spoločnosti Air France na linke z Tel Avivu do Paríža. Pri medzipristátí v Aténach nastúpil nemecký manželský pár a dvaja Palestínčania. Osem minút po štarte lietadlo ovládli a zajali 254 cestujúcich aj s posádkou. Židovskí pasažieri boli oddelení od ostatných ako špeciálni rukojemníci. Potom leteli do mesta Entebbe v Ugande. Únoscovia žiadali 5 miliónov, prepustenie 53 palestínskych teroristov a ich odlet do Entebbe, kde vládol sympatizujúci diktátor Idi Amin. Ten sa stal prostredníkom medzi teroristami a izraelskou vládou. Keby ich podmienky neboli splnené, hrozila rukojemníkom istá smrť. Po dlhých rokovaniach vyslala izraelská vláda elitné komando, aby obsadilo letisko a oslobodilo unesených.