2020
Turbovrtuľové lietadlo malo prepraviť 49 cestujúcich, z ktorých mnohí dochádzali do práce, z indonézskeho prístavného mesta Jayapura, hlavného mesta Papuy, do mesta Oksibil vo vnútrozemí ostrova Nová Guinea. Lietadlo sa však zrúti do džungle a rozbije o svah vysokej hory. Nik na palube haváriu neprežil a vyšetrovatelia najhoršej leteckej katastrofy vo východoindonézskej provincii Papua sú bezradní.
16. augusta 2015. Let 267 indonézskej spoločnosti Trigana Air Service z Jaypury, hlavného mesta Papuy, do malého mesta Oksibil vo vnútrození ostrova Nová Guinea, bol posledným z piatich regionálnych letov v ten deň. V čase, keď turbovrtuľové lietadlo dosiahlo cestovnú výšku 3 500 metrov, posádka už kontaktovala riadenie letovej prevádzky v mieste určenia. Letisko Oksibil je zo všetkých strán obklopené horami a nie je vybavené modernými navádzacími systémami. Piloti preto musia vizuálne identifikovať dráhu a pri pristávanie riadiť manuálne.
Let 267 však na letisko vôbec nedorazil. Správa o zmiznutom lietadle sa rýchlo rozšírila. Vyšetrovatelia z indonézskeho Národného úradu pre bezpečnosť dopravy sa okamžite obávali najhoršieho. Lietadlo bolo naposledy hlásené zo vzdialenosti 24 kilometrov. Dym stúpajúci z neďalekej hory nakoniec priviedol záchranné tímy k vraku. Vrak sa nachádzal na horskom hrebeni vo výške 2400 metrov a bolo možné sa k nemu dostať len pešo. Po päťhodinovom stúpaní hustým porastom bolo zrejmé, že lietadlo vletelo priamo do svahu. Všetkých 54 ľudí na palube zahynulo. Odľahlosť miesta znemožnila presun väčšiny trosiek. Bolo veľmi dôležité zistiť, čo sa deje v kokpite. Vyšetrovatelia však čoskoro narazili na vážnu prekážku. Ukázalo sa, že záznamník letových údajov v čase havárie nefungoval. Našťastie, hlasový záznamník obsahoval dve hodiny údajov o dvoch predchádzajúcich letoch.
V ten deň sa piloti zámerne odchýlili od oficiálnej približovacej trasy do Oksibilu. Namiesto predpísaného okruhu nad letiskom leteli priamo na pristávaciu dráhu. Vyšetrovatelia čoskoro potvrdili, že počas osudného letu použili rovnakú skratku. Tentoraz to však malo katastrofálne následky. Hoci zvukový záznam potvrdil, že v pilotnej kabíne vládli normálne podmienky, vyšetrovatelia si všimli významnú chybu: posádka vynechala inštruktáž pred pristátím a kontrolný zoznam. Zachytené vrčanie motora naznačovalo, že lietadlo je technicky v poriadku. Náraz bol taký rýchly a náhly, že piloti ani nestihli zakričať. Meteorologické údaje ukázali, že lietadlo sa pohybovalo v oblasti nízkej oblačnosti a posádka pravdepodobne nevidela hory pod sebou. Službukonajúci dispečer ju informoval o podmienkach, ale piloti pokračovali v približovaní, hoci nevideli, kam letia. To však stále úplne nevysvetľuje, prečo k nehode došlo.